Meksyk królestwem Azteków

Meksyk jest pięknym krajem, do którego warto się wybrać ze względu na historię, starożytne budowle, piękne krajobrazy, bogatą faunę i florę. Żadne inne państwo nie zagwarantuje nam tyle atrakcji turystycznych jak Meksyk.

Kraj ten jest uznawany za Królestwo Azteków, ponieważ są tutaj piękne, starożytne budowle i piramidy. Na południu Meksyku znajdziemy kolonialne miasta, takie jak: Merida, położone na półwyspie Jukatan, powstało ono na gruntach miasta Majów, które zostało założone w 25 roku p.n.e. Ważnym zabytkiem jest Katedra Plaza Mayor. Możemy tutaj podziwiać pamiątki historyczne Majów. Poza tym jest to kurort wypoczynkowy, mieszczą się tutaj ekskluzywne hotele, piękne morze i piaszczysta plaża. Merida jest wpisana na Światową Listę UNESCO. Warto zwiedzić także miasto Campeche, położone nad Zatoką Meksykańską. Jest ono wpisane na listę dziedzictwa światowego. W tym mieście znajduje się bardzo dużo zabytków, takich jak: bramę portową – Puerta de Tierra, fragmenty murów miejskich – baluartes. Interesujące jest do zwiedzenia także miasteczko Palenque, które zachwyca bogactwem kultury tego narodu, znajduje się tutaj Świątynia Inskrypcji zbudowana na piramidzie schodkowej i Wielki pałac. Są tutaj także Świątynie Słońca, Świątynie Hrabiego i Świątynie Krzyża.

Podsumowując, warto wybrać się do Meksyku, ponieważ ten kraj zachwyci nas niezwykłymi krajobrazami, pięknem przyrody, zabytkami, bogatą kulturą, tradycją, gościnnością. Wycieczka do Meksyku będzie dla nas prawdziwą lekcją historii, dlatego musimy wybrać się do tego miejsca, żeby poznać kulturę Azteków.
Polecamy akcesoria do chrztu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *